Lusterka samochodowe są ważną rzeczą. Wiedzą o tym nie wyłącznie użytkownicy samochodów, ale także ich producenci.

Prócz tego kilka lat wstecz najbardziej znane lusterka w samochodach posiadały sterowanie manualne. Oznaczało to, iż nierzadko wypadało przeprowadzić wewnątrz auta istną ekwilibrystykę, ażeby przykładnie je ustawić. Również, jeżeli już inny kierowca zmienił ustawienia naszych lusterek automobilowych, nieodzowne stało się kolejne manualne ustawianie. Dlatego wspólnie z rozrostem techniki rozwój pojawił się także w zakresie lusterek automobilowych.

Lusterka w samochodach montowane we teraźniejszych autach sterowane są mechanicznie. Lusterka w samochodach sterowane mechanicznie istotnie ułatwiły ustawianie lusterek. Samochody zostały zaopatrzone w przyciski, dzięki jakim nie wychodząc z pojazdu mamy możliwość prosto oraz szybko dopasować położenie lusterek do swoich potrzeb.

Dodatkową alternatywą stosowaną w wzrastającej ilości modeli samochodowych, jest zapamiętywanie prywatnych ustawień użytkownika. Jest to szczególnie przydatna funkcja, w szczególności w wypadku samochodów, z których czerpie korzyść ponad jedna osoba. Wystarczy wcisnąć poprawny guzik, a lusterka motoryzacyjne ustawią się tak, jak było to zaprogramowane wcześniej.

Na 100% samo wyposażenie w lusterka w samochodach zmechanizowane odpowiednio podnosi cenę pojazdu, a zastosowanie dalszych zadań takich jak zapamiętywanie ustawień, również podwyższa jego cenę. Posiadając z kolei świadomość tego, jak znaczące są lusterka i tych wyżej wymienionych poprawne ustawienie, nie warto na tym oszczędzać.